Mai 222015
 

Vakar, 21.maijā, atbilstoši „Valsts prezidenta ievēlēšanas likuma” 4.pantam biedrība „Antiglobālisti” un politiska partija „Suverenitāte” iesniedza Saeimas Prezidijam savu kandidatūru Valsts prezidenta amatam.
No minētā likuma http://likumi.lv/doc.php?id=157307 4.panta ir noprotams, ka kandidatūras Valsts prezidenta amatam iesniedzamas Saeimas Prezidijam. Likumā nav noformulēts – kurš ir tiesīgs iesniegt šīs kandidatūras un kurš nē. Tas nozīmē, ka tiesīgs iesniegt savu kandidatūru (par kādu citu vai pats par sevi) ir jebkurš iesniedzējs.
Savukārt 5.pants izdala atsevišķu iesniedzēju kategoriju, kuram iesniedzot iesniegumu ir papildus prasības. Tas ir deputāts. Ja citiem iesniedzējiem nav specifisku prasību – kā noformulēt šo iesniegumu (tas nozīmē, ka iesniegumu var rakstīt brīvā formā), tad deputātam tādas papildus prasības ir noteiktas.
Likumā gan nav nodefinēts, kas tas ir par deputātu – Saeimas, vai kādas Latvijas pašvaldības.
Video:

  2 Responses to “Antiglobālisti 21.maijā izvirza savu Valsts prezidenta kandidātu (video)”

  1. Par Latvijas prezidentu šim dižgaram ir par prastu.
    Mērķējat uzreiz uz Visuma pavēlnieka krēslu.
    Ja nepieskatīs tos prastos ļaužus tie ņems un globalizēs Visumu ar visu paradīzi.

 Leave a Reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

(required)

(required)

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.