Apr 082018
 
Andris Orols    Pie varas esošās partijas gadiem ilgi nevēlas celt minimālās algas, pensijas un pabalstus aizbildinoties, ka valstij nav naudas. Nauda tomēr atrodas, kad

jāpaaugstina atalgojums deputātiem, ministriem un dažiem citiem valsts sektorā strādājošiem.
Ar jaunajām algām varas partijām pietuvinātie var uzturēt savas ģimenes, nomaksāt visus nodokļus (ieskaitot NĪN un TEN), iegādāties un uzturēt mājas, dzīvokļus, transportlīdzekļus, pilnvērtīgi rūpēties par savu veselību, izskolot bērnus, parūpēties par saviem vecākiem, kā arī no savas algas veikt iemaksas pensijai un veidot uzkrājumus nākotnei. Bet pārējie? Pārējie var nopirkt striķi vai doties plašajā pasaulē laimi meklēt… Vai tādu mēs gribam Latviju?
Domubiedru grupa www.tautaslabklajibai.lv/ vēlas izveidot nopietnu politisku spēku un mainīt šo situāciju. Bet lai to izdarītu ir nepieciešams pamats, kritērijs pēc kā vērtēt reālo dzīves dārdzību valstī.
Esam uzsākuši ekonomikas darba grupas sapulces www.tautaslabklajibai.lv/ekonomikas-da… www.tautaslabklajibai.lv/ekonomikas-da… , kurās analizējam un salīdzinām datus un pēc mūsu virspusējiem aprēķiniem iztikas minimums valstī šobrīd varētu būt ap 500 eur vienam cilvēkam (dzīves dārdzība Rīgā). Lai nedaudz precizētu datus un konkretizētu reālos izdevumus dažādās jomās, kuras sastāda mūsu ikdienu, aicinām visus neslinkot un piedalīties mūsu rīkotajā aptaujā www.tautaslabklajibai.lv/aptauja/ APTAUJA IR ANONĪMA!!!
Mēs ceram savākt vismaz 1000 respondentu atbildes (tāds parasti ir pieņemtais minimālais dažādu aptauju dalībnieku skaits). Pēc tam mēs atbildes apkoposim un rezultātus publicēsim. Jāatzīmē, ka ’’iztikas minimums’’ nenozīmē ‘’izdzīvošanas minimumu’’ vai ‘’pārtikas groza’’ apmēru. Cik esmu pētījis, valstī dažus gadus vairs netiek veikti iztikas minimuma aprēķini, bet pēc iepriekšējās metodoloģijas pārtika sastādīja tikai aptuveni 1/3 no cilvēka ikmēneša izdevumiem.
PIEDALIETIES!!! Neskaidrību gadījumā varat rakstīt uz tautaslabklajibai@inbox.lv

 Leave a Reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

(required)

(required)

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.