Mai 022015
 

Andris Orols   Latvijas izpārdošana turpinās un to dara paši latvieši. Pirms 25 gadiem un neatkarības atjaunošanas pirmajos gados aktuālas bija runas par to, kā Latvija varētu pelnīt izmantojot savu ģeogrāfisko stāvokli. Viens no būtiskākajiem veidiem bija tranzīts – pelnot no abpusējas preču plūsmas maršrutā ”rietumi – austrumi”. Toreiz viss tranzīts (dzelzceļš, ostas utt.) piederēja valstij un sekojoši – visa peļņa nonāktu valsts budžetā. Bet! Tika uzsākts privatizācijas process, kur šis tranzīts sākotnēji nonāca vietējo darboņu privātajās rokās un tam sekojošais īpašnieku maiņas posms – tranzīta (un citu saimniecības nozaru) nonākšana citu valstu un starptautisku korporāciju īpašumā.

Vairāk info:  http://www.delfi.lv/bizness/transports-logistika/krievijas-kontrole-nonakusi-visa-latvijas-tranzita-kede-satraucas-ventspils-uznemumi.d?id=45912373

Tā nav nejaušība. Šāds plāns – nacionālo politisko un biznesa elišu likvidēšana (pirms tam uz laiku(!) nododot to rīcībā nacionālo valstu politisko varu un kontroli pār biznesu) ir bijis izveidots jau vismaz pirms 30 gadiem.

Kam bija jāliek šķēršļi, lai šādā situācijā Latvija nenonāktu? Pirmkārt Latvijas tiesību sargājošām iestādēm, tādām kā SAB, DP u.c., kuru uzdevums ir laikus novērst draudus visa veida Latvijas neatkarībai. Vai tas tika darīts? Nē.

Video:

  2 Responses to “Krievijas kontrolē nonākusi visa Latvijas tranzīta ķēde”

 1. …visa peļņa no tranzīta nonāktu valsts budžetā!
  Un to saka cilvēks, kurš ar otru elpas vilcienu stāstīs, kā valsts apzog cilvēkus? Ha, ha!
  Peļņa nonāktu privātās rokas, neatkarīgi no tā, kam pieder tranzīts – valstij vai privātajam. Domāju, piemēri katram zināmi vismaz vairāki, vai ne?

  • Andris Orols

   Viss ir pareizi, vienkārši Ievnja kārtējo reizi nav pienācīgi sapratusi rakstīto. Tāpēc jau ir jāievēl valsts pārvaldē cilvēki, kuri strādātu sabiedrības vairākuma, nevis kādu mazākuma grupu interesēs.
   Ievnja tikai kritizē, vai ne – visi ir sliktie, sevišķi Antiglobālisti?

 Leave a Reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

(required)

(required)

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.