Mai 272011
 

Aicinājums Valsts Prezidentam atlaist Saeimu.

 

Biedrība „Antiglobālisti” pauž publisku nosodījumu Saeimas Ārkārtas sēdes, kas notika 26. maijā, balsojumam noraidīt lūgumu veikt kratīšanu 10. Saeimas deputāta Aināra Šlesera īpašumos.

Uzskatām, ka kārtējo reizi ir pierādījies fakts, ka Latvijas Republikā daži iedzīvotāji ir vienlīdzīgāki par pārējiem, kā arī, ka šādi tiek veicināta korupcija situācijā, kad to vajadzētu apkarot.

Tauta ir pieņēmusi Valdību darbā un maksā tai algu, taču Valdība atkal aizmirsusi, ka tai būtu jāpārstāv tautas – sava darba devēja, nevis atsevišķa indivīda, šajā gadījumā Aināra Šlesera, intereses.

Biedrība „Antiglobālisti” aicina Valsts Prezidentu beidzot izmantot savas tiesības un atlaist Saeimu!

  No Responses to “Aicinājums Valsts Prezidentam atlaist Saeimu.”

 1. Viss jau tā ir kā rakstīts, tomēr nevajag jaukt elementāras lietas, ja vēlaties lai cilvēki Jūs sāktu uztvert nopietni.
  Pārmetumi valdībai (neaizstāvu), tomēr šajā konkrētajā jautājumā valdība nemaz nav iesaistīta. Runa iet par parlamentu. Ja jau aicinājums Prezidentam tad, būtu vismaz korekti tas jānoformulē.
  Cita lieta, ka patiesie spēki un lēmēji aiz abām iestādēm ir vieni un tie paši, tomēr ne visi to zin vai nojauš.
  Un pat ja atlaidīs. Vienīgais kas notiks, būs īsto lēmēju rokās nonāks tas pats “cirks”, tikai ar citiem aktieriem.

  • Andris Orols

   Jā, vārda ”valdība” vietā precīzāk būtu teikt ”deputāti” (kaut gan liela nelaime nav, jo ministrus galu galā ”ieliek” vajadzīgajos amatos Saeimā ievēlētās partijas). Kas attiecas uz korektumu pret prezidentu, tad formulējums ir vienkāršs un pieklājīgs, bez liekiem ”kruzuļiem” (kā ”kungs”, ”augsti godātais”, ”jūsu labdzimtība” u.c.).

 2. Dainis Grabovskis

  Labrīt! Colt, nesi skolotājs teorētiķis, ķeries pie darba! Noformulē korekti aicinājumu prezidentam, mēs pievienojamies, ievietojam mājas lapā un nosūtam atiecīgajām instancēm.

  p.s. Misēklis ar valdību: šai sakarā tā bija domāta vara, ko mēs piešķiram ievēlot tautas pārstāvjus, bet ne pats Ministru kabinets. Pastarpināti, ar deputātu akceptu, mēs pieņemam ministrus darbā! Lasot tekstu, vārdu Valdība, aiztsāj ar vārdu – deputāti!

  • Neesmu skolotājs un ne jau mācīt kādu vēlos. Tomēr man liekas, ja uzņemies kādu darbiņu nu tad jāpadara tas kārtīgi. Protams sīkums, nu nosauca vienu par otru, domājot kaut ko trešo, liela muiža. Sadzīvē runājot parasti neviens neiedziļinās sīkumos, cilvēkus pie varas (nav svarīgi institūciju nosaukumi), sauc par valdību. Tomēr no konteksta visi saprot par ko iet runa konkrētā gadījumā (parlaments, valdība, oligarhi u.t.t).
   Par korektumu, doma bija ne viss par Prezidenta uzrunas formu, bet par teksta saturu.
   Saprotu, ka uzsaukums nav domāts Prezidentam (viņam nospļauties, ir jāklausa citi rīkojumi), vienkārši PR akcija, savas nostājas marķēšanai cilvēkiem.
   Rīkoties??? 🙂 Tur kur ir iedibināta “demokrātija”, varas vai iekārtas maiņa ir gandrīz neiespējama. Vienīgai kas ir atļauts, mainīt vienas marionetes pret citām, brīnoties par kārtējo nepareizo ievēlēšanu. Pareizo vai vismaz neitrālo ievēlēšana nekad netiks pieļauta.

  • Andris Orols

   …varas vai iekārtas maiņa ir gandrīz neiespējama… Pareizo vai vismaz neitrālo ievēlēšana nekad netiks pieļauta…
   Ko Jūs piedāvājat? Senākos laikos dažādi grupējumi savā starpā par varu cīnījās tīri fiziski – veicot apvērsumus un pēc tam pārvaldot visu valsti.

 3. Nu re Ditta pagrabināja grabuļus un skat Zatlers atlaida Saeimu

 4. Avatar

  Demokrātija ir laba lieta, vienīgi Latvijas pastāvēšanas vēsturē tāda īsta demokrātija nemaz nav eksistējusi.
  Aizstāvēt indivīda tiesības arī ir laba lieta, slikti ir viena indivīda tiesības stādīt pāri citu indivīdu tiesībām.
  Aizstāvēt sabiedrības tiesības ir laba lieta, slikti ir atsaukties uz kaut kādu mistisku “sabiedrisko labumu” kad ar sabiedrības interesēm nav nekāda sakara.

  Ar to gribēju pateikt, ka mums visiem nepieciešams DOMĀT. Domāt līdz visam, ko darām. Nav nekādas vajadzības, lai vienu noziedzīgu grupējumu nomainītu cits noziedzīgs grupējums. Pirms vēlaties taisīt apvērsumu, iedzeniet savā prātā dziļi jo dziļi to atziņu – vara pieder tikai visai sabiedrībai kopumā un nevienam nav tiesības vienpersoniski izlemt visu pārējo likteni

 Leave a Reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

(required)

(required)

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.