Jan 012015
 

Andris Orols    Ar šodienu arī Lietuva ir zaudējusi savu nacionālo valūtu – litu un pārgājusi uz euro. Līdzīgi kā Latvijā, arī Lietuvā uz euro monētām drukā nacionālu simboliku, lai padarītu to emocionāli tuvāku iedzīvotājiem un slēptu no tautas faktu, ka valsts ir zaudējusi vienu no svarīgākajiem neatkarības un suverenitātes balstiem – nacionālo valūtu.

Latvija ar šodienu uz pus gadu uzņemsies ES prezidējošās valsts pienākumus. Naivajiem latviešiem dos iespēju fantazēt, ka ES lietas šajā pusgadā lems Latvija. Lai veiksmīgāk noritētu ”Eiropeisko vērtību” iepotēšana tumsonīgai, atpalikušajai un nemodernai latviešu tautai, jūnijā ir plānots homoseksuālistu karnevāls Rīgas centrā.

Ar šodienu Latvijas pilsoņi vairs reāli nespēs ietekmēt politiskus procesus valstī starplaikā starp Saeimas vēlēšanām, jo referendumu rīkošanai iniciatīvas grupai pašu spēkiem būs jāsavāc vismaz 155.000 notariāli apstiprinātus un apmaksātus parakstus. Pēdējos pāris gadus tie bija 30.000 paraksti, pirms tam 10.000 paraksti, bet pagājušā gadsimta 20.-30. gados tie bija tikai 1.000 paraksti. Pie tam šo 1.000 parakstu apliecināšanu finansēja valsts. Parakstus, lai tiktu atgriesti 10.000 parakstu griesti gan var turpināt vākt – info http://atvertaparvaldiba.info/. Teorētiski šāds referendusms vēl arvien ir iespējams.

Pēdējos pāris gadus ir notikušas dažas parakstu vākšanas par dažādiem jautājumiem, bet nevienai iniciatīvas grupai nav izdevies savākt nepieciešamo parakstu daudzumu. Ja tas arī būtu izdevies, tad pastāv liela varbūtība, ka referendumi vienalga nenotiktu. Par to pārliecinājās Latvijas Antiglobālisti, kuriem 2013.-2014. gadā tikai atteikts vākt parakstus jautājumā, kas skar euro ieviešanu Latvijā. Atteikuma motīvs – Satversme neparedz referendumus par maksāšanas līdzekli. To ir noteikusi Augstākā tiesa un spriedums nav pārsūdzams. Šo absurdo atrunu var piemērot jebkurai pilsoņu iniciatīvai jebkurā jautājumā izņemot Saeimas atlaišanu (tikai šis jautājums ir atrunāts Satversmē).

 Leave a Reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

(required)

(required)

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.