Jūn 062011
 

Dainis Grabovskis

Meklējam deputātu kandidātus ārkārtas Saeimas vēlēšanām.

Tādam ir jābūt 11. Saeimas deputātu kandidātam, vai tu tāds esi?

Mērķis – Latvijas valsts suverēnās varas atjaunošana un nodrošināšana. (skat. Satversmes 2. pants)

Galvenie uzdevumi mērķa sasniegšanai 11. Saeimas ietvaros:

1.      Kļūstot par deputātu, automātiski atteikties no deputāta imunitātes 11. Saeimas sasaukuma ietvaros.

2.      Likvidēt partiju sistēmu – strādāt pie vēlēšanu likuma maiņas.

3.      Ieviest e-balsošanu. Taupa naudu un aktīvi iesaista sabiedrību valsts pārvaldē svarīgu jautājumu lemšanā.

4.      Likvidēt uzņēmumu valdes.

5.      Apturēt un nodot pārbaudei valsts uzņēmumu restrukturizācijas un privatizācijas gaitu. Likvidēt valsts uzņēmumu privatizāciju.

6.      Interešu konflikta gadījumā, bezierunu kārtā nolikt deputāta mandātu.

7.      Pakāpeniski valsts pārvaldē ieviest Baltu Saules modeli. (www.latvijasrepublika.info)

Zvēresta piemērs:

Es kā deputātu kandidāts, izvirzot savu kandidatūru 11. Saeimas vēlēšanām, apņemos pildīt šos tautas izvirzītos uzdevumus. Kā arī nepieņemt nevienu lēmumu, vai balsojumu, kas ir pretrunā tautas izvirzītajiem uzdevumiem. Pretējā gadījumā, ikvienam, kam esmu devis šo zvērestu ir tiesības ar jebkuriem līdzekļiem mani neitralizēt, kā personu, kas kvalificējama kā tautas nodevējs.

 

Ja atbalsti šos kritērijus, kā arī ja vēlies izvirzīt savējos, neesi vienaldzīgs malā stāvētājs! Tikai kopā strādājot mēs varam atjaunot izlaupīto Latviju un saukt pie atbildības vainīgos.

 

Piedāvāto uzdevumu analīze.

 

Paanalizēsim manis piedāvāto variantu:

Nav akli jāseko manam uzstādījumam. Es minēju to minimālo uzdevumu kopu, ko esmu gatavs veikt uzņemoties deputāta pienākumus 11. Saeimas ietvaros. Kādam citam deputātu kandidātam mērķi un uzdevumi, kurus viņš ir gatavs pildīt, var būt pavisam atšķirīgi. Galvenais nav solījumi, bet gan to izpilde.

Zvērests – ja deputātu kandidāts nav pārliecināts par to, ka pildīs solīto, viņš šādu zvērestu nedos. Nebaidīsies tikai tas, kurš ir pārliecināts par sevi un savām spējām. Visi pārējie ir tikai gļēvi meļi.

Uzdevums Nr1.? Kāpēc jāslēpjas aiz deputātu imunitātes? Deputāta imunitāte principā ir bezjēdzīga. Deputāts, tas ir viens no augstākajiem godiem, ko katras valsts pilsonis var vēlēties. Bet mums tas ir kā lamuvārds. Kā vārds, kas apzīmē neaizskaramu blēdi. Ja esi blēdis, tad tev vieta ir cietumā, bet ne Saeimā. Ja stūrē Saeimas virzienā, lūdzu, esi tik godprātīgs un neslēpies.

Uzdevums Nr2. Partijas ir nekas cits, kā šaura loka interešu grupējums. Tās mērķis pārņemt valsts varu savās rokās, nerēķinoties ar sabiedrības interesēm.

Uzdevums Nr3. Bez sabiedrības līdzdalības nav iedomājama valsts pastāvēšana un attīstība.

Uzdevums Nr4. Uzņēmumu valdes ir nekas cits, kā partiju barotavas. Kļūstot par valsts uzņēmuma valdes locekļiem, amatpersonas sāk dāsni ziedot savi partijai materiālos līdzekļus. Kāds sabiedrībai no tā labums?

Uzdevums Nr5. Neskatoties uz to, ka katram no mums pieder daļa no jebkura valsts uzņēmuma, “godīgie” politiķi nekautrējas. Neprasot mūsu piekrišanu, viņi aktīvi “restrukturizē” un izpārdod mūsu valsts uzņēmumus. Ja šodien mums ir Latvenergo, Lattelekom, LMT, vai tie būs mūsu arī rīt?

Uzdevums Nr6. Visus mūs satrauc gan slepeni līgumi, gan slepeni solījumi, nerunājot jau par slepeniem darbiem, kas nekad nav bijuši tie labākie. Savējo iedabūšana atbildīgos amatos un likumu lobēšana. Visu to apzīmē ar vārdiem – interešu konflikts. Tas nedrīkst tā turpināties mūžīgi.

Uzdevums Nr7. Tas ir viens no veidiem, kā samazināt birokrātisko aparātu. Negribu apgalvot, ka tas ir vienīgi pareizais risinājums (lūgums piedāvājiet savus variantus), bet par to pārliecināties var tikai darot.

Par citiem uzdevumiem runājot – No katra pēc spējām, katram pēc nopelniem.

Dainis Grabovskis tālr.: 26160160; e-mail.: dainisg@inbox.lv


P.S. Šis ir raksta autora personīgais viedoklis par to – kādiem cilvēkiem būtu jābalotējas Saeimas ārkārtas vēlēšanās.

  No Responses to “Meklējam deputātu kandidātus ārkārtas Saeimas vēlēšanām.”

 1. Man nav jābaidās. Es spētu dot tādu zvērestu, kā arī varētu pildīt visu augstāk minēto.

 2. Labprāt piedalītos taču domāju ka nav man atbilstošu zināšanu lai varētu kaut cik efektīvi darboties. Zvērestu varētu dot bez minstināšanās. Veiksmi drosmīgajiem kuri kandidēs.

 3. Dainis Grabovskis

  Labrīt. Mans uzskats, ka šodien par zināšanām svarīgāka ir šizofrēniska mērķa sasniegšana. Esmu runājis ar Latvijas eliti, viņi arī saka ka vajadzīgi gudri cilvēki. Tad es uzdodu jautājumu, bet kādas garantijas, ka viņi savu gudrību izmantos valsts labē, bet ne personīgajā? Nu jā, viņi saka. Laikam jau ir taisnība, ka šodien svarīgi ir paveikt izvirzītos uzdevumus, bet gudri cilvēki, kuri zin, kas ir jādara, mums netrūkst.

  Marta. Neesi malā stāvētāja, iesūti man savus datus uz e-mailu, vai piezvani. Mēs jau esam divi, mums pievienosies vēl ļaudis un mēs kļūsim stipri. Jauku Jums visiem dienu.

 4. Uz Saeimu ir jākandidē juristiem, citādi ievēlētie būs spiesti uzticēties citiem cilvēkiem un agri vai vēlu kļūs manipulējami no padomdevējiem un labākajā gadījumā varētu apzinīgi sekot paceltajam īkšķim. Es varētu palīdzēt sakarīgiem cilvēkiem ar reklāmu ar maniem noklausītiem 4 kursiem likumdošanā esmu iepazinies tikai ar kādiem 6 likumiem neuzskatu ka varētu būt pietiekoši labs likumdevējs.

 5. Dainis Grabovskis

  Apbrīnoju tavu domu gājienu Gior. Atklāji amēriku! No tava sacītā izriet, Jurists ir vienīgā baltā Avs, ar kuru manipulēt nav iespējams. :DDDDDDDDD Lietas būtība nav tā, jurists, vai zemnieks. Sāls ir tur, kā labā deputāts strādā. Kāpēc uzticēties juristam, kurš piem. lobē Šķēli? Jo augstākas raudzes jurists, jo lielāka varbūtība, ka likums būs samudžināts. Pēc tam tik nevajag brīnīties, ka esam apvesti ap stūri. Cik man zināms, tad juristi ir vieni no alkatīgākiem naudas pelnītājiem! :DDDDDDDDD

  • Domugājiens ir sekojošs ja kurpnieks iekļūst Saeimā viņam pa naktīm jāsēž un jāstudē likumi lai saprastu ko no tribīnes runā, ja viņš to nedara tad ir spiests uzticēties paceltā īkšķa rādītājam un ir atnācis vieglākas dzīves tīkojumos. Vai Tu sēdēsi pa naktīm un zubrīsi likumus, vai Andris sēdēs un studēs, Šlesers jau pateica- ja viņš būs premjers, viņš noalgos Šveices žīdiņus- advokātus kas “sakārtos” Latvijas likumdošanu – tad jautājums kāpēc viņš pats lien Saeimā un nebīda savus žīdu advokātus un lai pats sēž un lobē. Es gribu saprast kapēc cilvēki kas neko nesaprot no likumdošanas lien Saeimā.

  • Andris Orols

   Zināt (būt informētam) un saprast jel ko ir divas dažādas lietas. Var beigt augstskolu, zināt likumus, bet ”vārīt ziepes”. Kaut kādam izpratnes līmenim jau būtu jābūt. Nu, bet demokrātiskā sabiedrībā bieži tiek ievēlēti populisti, nevis speciālisti. Tas ir viens no demokrātijas mīnusiem.

 6. Dainis Grabovskis

  Gior, lūdzu nedomā tik šauri. Vajadzīgs ir rezultāts, bet to ka Seimā būs tikai juristi, rezultātu negarantē!!!! 1. Deputātiem nav pienākums rakstīt likumus. 2. Kvalitatīvs likums negarantē pat tā nekvalitatīvu izpildi. Mums vajadzīgs kurpnieks, kas pa naktīm sēž un studē to likumu. Bet ja tas kurpnieks to nevar, tad sorry, go home. Vēlreiz atkārtoju, tikai tas, kurš ness atbildību par savu padarīto darbu, ir tiesīgs atrasties Saeimā. Un man vienalga, kurpnieks, dārznieks, vai oligarhs. Šodien situācija ir tāda, lielākā daļa deputātu iet uz Seimu atsēdēt, bez jebkādas atbildības. Kad tiks izskausts šis netikums, tad arī būs rezultāts. Tad kad tu Gior, galvu liekot ķīlā varēsi galvot, ka tieši tas jurists būs tas vienīgais un pareizais, es tev ticēšu. Jo pretējā gadījumā tev galvu nost.

  • Andris Orols

   Nesaprotu – kāpēc kādam kaut kas ir jāgalvo? Pie tam ne par sevi, bet par citu! Manuprāt tas ir absurdi. Katrs pilngadīgs cilvēks jau tāpat nes pilnu atbildību par jebkuru savu rīcību. Problēma jau ir tanī, ka pietiekoši nestrādā attiecīgās uzraugošās iestādes (kā DP, SAB, KNAB, Prokuratūra u.c.).

  • Kā paliek ar populistiskiem lēmumiem, visiem 1000 latu pensijas- urā, tos kas iebildīs atsauksim, pēc pusgada nauda beigsies un vainosim žīdus, krievus, pederastus. Es šitam gāju cauri universitātē- pasniedzējus vērtēja studenti un pasniedzēji sāka studentiem pielīst- lika 9, varēja nemācīties. Tāpēc arī deputātiem ir vajadzīga neaizskaramība, lai var pieņemt nepopulārus lēmumus, un rezultāti redzami pēc 3-5 gadiem.

  • Andris Orols

   Ideālas valsts pārvaldes sistēmas nav. Tā ir tāda, kādi esam mēs paši, bet sevišķi tie, kuri atrodas ”augšgalā”. Profesionalitāte un godīgums – divi pamatkritēriji. Ar šo problēmu ir mocījušies visos laikos un visās zemēs neatkarīgi no valsts pārvaldes modeļa (valsti pārvalda viens, daži vai daudzi).
   Pilnīgs murgs, ka skolotāju regulē skolnieki. Bet dažreiz gadās skolotāji, kuri speciāli ”gremdē” kādu skolnieku, vai ne?
   Redz, Godmanis izglāba ”Parexu” bez Saeimas akcepta un par mūsu visu kopīgo naudu. Pēc tam naudu aizņēmās no SVF, iedzina valsti parādos un izkalpojies ”aizgāja uz paaugstināšanu” – uz Briseli (PSRS laikos – uz Maskavu). Un neko – neaizskarams…

  • Dainis Grabovskis

   Nu ko tu neaizskaram padarīsi! Bet var būt nepieskaitāmam? 😀 😀 😀

  • Andris Orols

   Domāju, ka viņš ir pat ļoti pieskaitāms. Kas viņu piesedz?

 7. Tāds jautājums tie, kas aicina atjaunot 22 gada Satversmi, vai vispār zin, kas tur ir tāds labs izņemot bezpartiju sistēmu un 5% barjeras atcelšanu? Cilvēki, kas neko nesaprot no Satversmes kā papagaiļi atkārto iemācītu frāzi atjaunosim 22 gada satversmi. 22 gadā cilvēkiem nebija pat radio un līdz Ventspilij bija 4 dienas ar suņiem jābrauc. Čakstem prātā nevarēja ienākt ka kāds varēs joņot un pieteikt sevi vienlaikus 4 vēlēšanu apgabalos Daugavpilī Liepājā Rīgā un Valmierā un nebija tādas iespējas kā TV- iepazīstināt visus ar visiem kandidātiem. Vai neesat aizmirsuši ka pēc 22 nāk 34 gads – tikai pēc 2.5 Saeimām. Vai jāatjauno 22 gada Satversme lai pēc 10 gadiem sāktu kliegt pēc stingrās rokas? Mums nav šie 10 gadi mēs nevaram gaidīt. Saeima tika radīta pēc Krievijas domes sistēmas, to kā var apiet šo sistēmu- boikotēt balsojumus, 51% uzkundzējas pārējiem, pierādīja Hitlers un boļševiki, kāpēc mums atkal tā ir jāatjauno? 100 cilvēki bija domāts noliek piemalas savu partiju piederību un kopā cenšas pārvaldīt valsti. Šobrīd turpinās LC iesāktā boļševisma politika- nerēķināšanās ar mazākumu kas mūs oktobrī novedīs pie Saskaņas centra- padomju sociālistu valdības, kura atriebsies patreizējiem un iepriekšējiem un arī nelaidīs tos pie varas. Tā ka welcome to the USSR.

 8. Manuprāt tā ir kļūda šobrīdējā situācijā tautas kustībai iesaistīties politikā caur pašreizējo sistēmu. Izvirzītie mērķi gan ir labi, taču ceļš manuprāt aplams. Tā vietā labāk būtu turpināt galvenos resursus ieguldīt visas tautas informēšanā par reālo situāciju, izglītošanā, alternatīvas pašpalīdzības un pašapgādes sistēmas izveidošanā (kooperācija), kontaktu arī līdzīgām kustībām ārvalstīs dibināšanā, bet politiskās sistēmas maiņu panākt citā veidā – masveida tukšas aploksnes vēlēšanu urnās. To var panāk tikai pie augsta solidaritātes un organizētības līmeņa, kas balstās uz reālu izpratni, nevis uz zombēšanu ar saukļiem. Kad neviena partija nepārvarēs 5%, nākamais solis ir referendums, kurā tad nu varēs balsot par jūsu minētajām un citām nepieciešamajām reformām.

  Kāpēc ceļš caur iekļūšanu saeimā man šķiet aplams? Tāpēc, ka tā nav jūsu teritorija, tur jau viss ir sagatavots nevēlamu spēku ienākšanai, lai tie tikpat ātri pazustu vai izietu kompromisos. Tā kliķe jūs nekad nelaidīs pie varas, pat ja jūs iegūtu vairākumu, domāju, ka arī tam viņi ir sagatavojušies. Visticamāk jūs tiksit nogremdēti jau`pirmsvēlēšanu kampaņas laikā. Domāju, ka nav man jums jāskaidro, ka tur spēlē pēc citiem noteikumiem, nekā jūs – milzīga darboņu armija, kuri prot maskēties un iefiltrēties, taisīt diversijas, pretinieka nomelnošanas akcijas, šantāžisti, manipulatori utt. Vislabāk tomēr būtu taktiski pārvest cīņu uz mūsu teritoriju, kur valda mūsu (tautas) likumi.

  • Dainis Grabovskis

   Sistēma protams ir radīta, lai salauztu. Bet nevar salauzt nesalaužamo. Nokļūšana pie varas ir cīņa. Un šai gadījumā nevajadzētu atteikties no šīs iespējas piedalīties vēlēšanās. Nav jau arī to resursu. Ne, lai piedalītos vēlēšanās, ne, lai informētu tautu. (iespēju robežās mēs jau visu laiku ar to nodarbojamies)
   Vienkārši pie varas laist pašreizējos, ir utopija. Tā kā cīnīsimies. Visi uz vēlēšanām, visi par MUMS! 🙂

  • Andris Orols

   Vakar garāmejot redzēju TV īsintervijas ar vienkāršiem cilvēkiem. Dominēja viedoklis – …nav jau citu par ko balsot!… Būtu bērnišķīgi domāt, ka mēdiji tūlīt par brīvu reklamēs AG un aicinās cilvēkus balsot par tiem, kuri grib pagriezt kuģi pilnīgi citā virzienā.

  • Visi kas piedalās vēlēšanās iesaistās politikā. Ja mēs nepiedalīsimies vēlēšanās, premjers būs Urbanovičš. Katrai biedrībai manuprāt ir jāpauž nostāja- kura partija un kurš kandidāts ir tas atbalstāmais. Laikā kad pensionāri kā nozombēts aunu bars balso par Vienotību aicināt neiesaistīt vēlēšanās ir vienkārši stulbums.

 9. 1. Uzskatu ka nav jēgas atteikties no imunitātes – jo tad visādas padauzas drošības iestādes varēs viegli safabricēt lietu – tādejādi neitralizējot bīstamos deputātus. Ja kas slikts tiks izdarīts – godprātīgs cilvēks vadoties pēc savas sirdsapziņas vienmēr varēs atteikties no imunitātes! + giora argumenti. Uzskatu ka no imunitātes uzreiz NAV NEKĀDAS JĒGAS ATTEIKTIES!
  2. Kas par 22 gada satversmi?? nekas nav jāatjauno – jāņem visu labāko no visa – jātaisa pa jaunu atbilstoši situācijai. Kautgan jāatzīst patiesība vienmēr ir un būs patiesība – tā nekad nemainās.
  3. Uzskatu ka nevajadzētu izmantot nosaukumu antiglobalisti (ja tāds tiek plānots)! to varēs viegli izmantot nomelnošanai + valda uzskats ka antiglobalistus finansē paši globalisti (pasaules mērogā). Ja tomēr kāds galīgi nevar no tā atteikties – jābūt globalisma skaidrai definīcijai (te kautkur tāda bija). Tomēr labāk to vārdu neizmantot!!!
  4. Ir jābūt progammai jeb koncepcijai jeb visaptverošais satversmei – kā piedāvājums. Vispirms jāapraksta lietu būtība kā līdz šim tas noticis. Tālāk kādi ir mūsu tautas mērķi (tie ir vienkārši jebkurš tos sapratīs) Izejot no mērķiem un sobrīd notiekošo – jāpiedāvā kas jādara kā jādara un kāpēc. Kad ir tāds piedāvājums – ir iespēja apvienot pārējās aktīvās grupas + parastos līdzcilvēkus. Savādāk nepietiek pateikt tie ir zagļi. Ja man vajadzētu iet tautās es ietu ar šo http://prettrieciens.weebly.com/ – varbūt es maldos (varu savu viedokli aizstāvēt, pierādīt) bet tas kā piemērs.
  5. Deputātam jābūt juridiskajai izglītībai?? piedodiet es to uzskatu par pilnīgakajām muļķībām – uzskatu ka ar tādiem uzskatiem cilvēku nedrīkst laist pie valsts pārvaldes. Nevis juridiskajai izglītībai bet gan zināšanām par valsts pārvaldi pēc pilnas funkcijas (par šo lietu diemžēl neviens nekur nemāca). Šeit var sākt iepazīties ar pārvaldes teoriju http://youtu.be/6pSuopoh6ls. Nevis tērējiet laiku bezjēdzīgiem piketiem – bet sāciet ar interesi studēt to materiālu. Ja materiāls ir aplams – argumentējiet kāpēc (savādāk ik pa laikam uzrodas gudrinieki kas citus tik vien spēj kā par muļķiem nosaukt).
  6. Ar zvērestu nepietiks!!! Iesaktieties pa logu ārā – tur ir sazombēti pūļi http://youtu.be/MXQozTxQSiE + neviens jums raidlaiku nedos. Tas nozīmē atliek 2 lietas – internets un reāls kontakts ar cilvēkiem. Tāpēc ir ļoti svarīgs 4 punkts – tas būs pamats visam. Gan došanās pie cilvēkiem gan info internetā. Tam jābūt tā – lai katrs iepazīstoties – pats saprastu kas ir kas – pats saprastu kas jādara – nevis visādi “guru” sludinātāji kas un kā jadara.

 10. Prieks par Jums, aktīvistiem kuri tiešam grib ko mainīt šai valstī..
  Būs iespēja, vēlēšu par Jums..
  Lai izdodas..

 11. Palasiet Kļimovu tur par TĀDIEM revolucionāriem daudz ,visiem Ļeņina komplekss-http://g-klimov.info/.Bet sākumam izlasiet bībeli un cionas gudro protokolus,padomājiet paskatieties uz sevi no malas,nevajag zvērēt ,vajag domāt ar galvu.Lai visu iepriekšminēto izlasītu un apdomātu vajag gadu ,nu kā kuram.Nesteidzieties visa problēma ir jūsos pašos.(gudri d—t nav malku cirst).Savu (programu)sviestu variet uzreiz izmest miskastē,gatava programa ir te-http://www.kpe.ru/

 Leave a Reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

(required)

(required)

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.