Jūn 242015
 

Andris Orols    ”… ASV izvietos savu smago bruņojumu Latvijā…” http://www.delfi.lv/news/national/politics/asv-izvietos-smago-militaro-brunojumu-latvija-apstiprina-asv-aizsardzibas-ministrs.d?id=46136169    Pirms vairākiem gadiem biju izvirzījis vairākas  hipotēzes – kāpēc Latvijā tiek veidota situācija, ka iedzīvotāji pamet valsti. Viena no tām bija – atbrīvot Latvijas teritoriju (sevišķi Latgales pierobežas joslu) karadarbībām, lai militāra konflikta gadījumā būtu pēc iespējas mazāk civiliedzīvotāju upuru.

Kāpēc šo 25 gadu laikā tika izveidota situācija, ka Latvija sevi tā nopietni nav spējīga aizstāvēt? Kam tas ir izdevīgi? Pirmkārt, tas ir izdevīgi spēcīgajām lielvarām (jebkurām), jo ar ekonomiski un militāri vājām, parādos iedzītām valstīm var vieglāk manipulēt un izmantot tās kā lielgabalgaļu savstarpējās spēlītēs.

Vai Latvijai ir vajadzīgs šis smagais bruņojums? Ko tas dos? Kas par to maksās? Daži tanki apturēs citas valsts armijas ienākšanu? Nē. Šīs dažas smagā bruņojuma vienības ātri un viegli var tikt iznīcinātas ar vadāmām raķetēm. Latvijas teritorija ir neliela un tajā ienākt var dažu stundu laikā – nav laika izveidot klasisku frontes līniju. Bet, ienākt teritorijā un to pēc tam pārvaldīt ir divas dažādas lietas. Ienācēji var ienākt teritorijā, bet tur arī palikt (iekļūt lamatās un tikt iznīcināti). To dažreiz dēvē par partizānu kara stratēģiju, bet tas nav pilnīgs skaidrojums.

Šādas stratēģijas īstenošanai ir vajadzīgi cita veida ieroči. Kāpēc Latvijai ir jātērē šie 2% no IKP un jāiepērk ieroči,  u.c. armijas lietas ārzemēs atbalstot citu valstu militāro rūpniecību? Kāpēc mēs paši to visu nevaram ražot? Tāpēc, ka spēcīga Latvijas armija (un spēcīga Latvijas ekonomika) nav izdevīga šīm lielvarām – ne Krievijai, ne ASV, ne citiem.

Kāds ir risinājums? Ievēlēt Saeimā citus politiskos spēkus. Pretstatā Saeimas partijām Latvijas Antiglobālisti uzskata, ka Latvija var būt neatkarīga un suverēna un potenciāli var būt spējīga sevi aizstāvēt no jebkura ārēja agresora.

  One Response to “Vai vajag izvietot Latvijā ASV smago militāro bruņojumu?”

  1. Avatar

    Manuprāt tas ir lieki.
    Pietiek gar robežu ar nīsto rietumu pasauli sapulcināt 5000 – 15 000 antiglobālistus piketā un Latvija drošībā.
    Ieraudzījis niknos ģīmjus naidnieks laidīsies lapās neatskatīdamies…

 Leave a Reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

(required)

(required)

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.