Nov 182017
 

Andris Orols     Pilnīgi absurds skaitāmpantiņš, kuru kāds savulaik ir izdomājis (neprecīzi noformulēdams) un pēc tam tūkstoši (kā papagaiļi) kārtīgi nepiedomājuši automātiski atkārto. Tad valsti nemīl vai patreizējo valdību, patreizējas pie varas esošās partijas un politiķus, vai vienus otrus patreizējos tiesnešus, kuri spriež netaisnas tiesas, vai vienus otrus konkrētus valsts ierēdņus? Tas nav viens un tas pats.

Klasiskā valsts dedfinīcija ir ”Valsts sastāv no teritorijas (zemes), iedzīvotājiem (mums visiem) un suverēnās varas”. Ja cilvēks saka, ka mīl šo zemi (teritoriju, kura ir valsts sastāvdaļa), bet nemīl valsti, tad viņs nonāk pretrunā ar paša sacīto. Valsts ir neitrāla, tā nav ne laba ne slikta, ne mīļa, ne nemīļa. Valsts ir sākotnejais tiesību subjekts. Tā ir juridiska neemocionāla forma. Gan taustāmo, gan emocionālo saturu veidojam mēs paši, visi kopā, ne tikai politiķi.
Ja cilvēks putro jēdzienus, tas nozīmē, ka viņam patreiz ir ”putra” galvā. Valsts nav vara. Vara nav valsts. Precīzāks formulējums būtu – ”Es mīlu šo valsti, bet nemīlu pašreizējo valdību (Saeimu, tiesnešus)”. Tas būtu daudz precīzāk. Bet tad uzreiz rodas jautājums – ko konkrēti tu pats esi darījis, lai viss valstī būtu savādāk? Neko? Tikai bļāvis, ka tev nepatīk tas un nepatīk šis? Tad tās ir tikai emocijas. Nu, izbļāvies – bet ko tālāk? Pako mantiņas un mūc prom? Un tas ir viss uz ko tu esi spējīgs?
Valsts ir tāda, kādu mēs paši veidojam. Ja mēs esam politiski neizglītoti, balsojam par frizūrām un kaklasaitēm, mums galu galā nav smadzeņu un mēs ievēlam sev tādus pārstāvjus, kuri iznīcina tautsaimniecību un mūs pašus, tad kas pie tā vainīgs? Varbūt sāksim ar sevi? Tā būtu pareizāk.
Esi darītājs, nevis pļāpātājs? Tad nāc, darīsim kopā – www.tautaslabklajibai.lv/

  One Response to “Es mīlu šo zemi, bet nemīlu šo valsti?”

  1. Andris Orols

    Sveiciens visiem 99. valsts dzimšanas dienā! Mums tomēr ir sava valsts. Citiem nav. Nepatik tas, kas pašlaik te notiek? Nu tad veidojam visu savādāk! http://www.tautaslabklajibai.lv/

 Leave a Reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

(required)

(required)

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.