Dec 272014
 

Andris Orols    Vai 24.decembris ir Jēzus dzimšanas diena? Pat pavirša vēstures izpēte to neapstiprina. Savulaik jaunizveidotās reliģijas – kristietības dogmu nostiprināšanās un izplatība sākās ar imperatora Konstantīna 324.gadā sasaukto kristiešu mācītāju sapulci un kristietības padarīšanu par jaunu valsts ideoloģiju. Lai to efektīvāk ieviestu tautas masās, uz esošiem tautā svinamiem svētkiem tika „uzslāņots” jauns svētku saturs. Pastāv viedoklis, ka Jēzus ir dzimis agrāk, nekā „0” gadā, kā arī pavisam citā kalendāra mēnesī. Daži pētnieki uzskata, ka 1.janvārī svin Jēzus apgraizīšanu (Jēzus bija ebrejs), kura pēc Jūdaisma tradīcijām notiek 7 dienā pēc piedzimšanas. Video ir atspoguļoti viedokļi, kuri ir pretrunā oficiālās kristietības dogmātikai. Tie parāda mūsdienās pieņemto kristietības doktrīnu saknes senajās reliģijās.

  2 Responses to “Ziemas Saulgrieži – Jēzus dzimšanas diena?”

  1. Daži pētnieki uzskata, ka 1.janvārī svin Jēzus apgraizīšanu.
    Kas tieši 1. janvārī, pēc DAŽU pētnieku uzskatiem, svin Jēzus apgraizīšanu?

  2. Ja pielīdzinām Visuma bezgalību vienam gadam, cilvēka eksistence uz zemes aizņem vien sekundes y (yocto) daļu šajā gadā, tādēļ visas ticības, pareģojumi un dievi ir pielīdzināmi pasakām, lai pārvaldītu cilvēku masas.

 Leave a Reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

(required)

(required)

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.