Jūn 062014
 

Andris Orols      Esošās varas partijas grib visu lemt pašas – bez tautas atļaujas un līdzdalības. Mēs tam piekrītam? Latvijas Antiglobālisti jau cēla troksni šajā jautājumā pirms pāris gadiem. AG aktivitātes un video:

http://antiglobalisti.org/izglitiba-sabiedribas-informesana/mitins-ceturtdien-21-junija-8-30-pie-saeimas/

http://antiglobalisti.org/antiglobalistu-aktivitates-latvija/demokratijai-navessods-atlikts-lidz-2015-gadam/

Izskatās, ka AG safilmētie video, kuros redzamas mūsu aktivitātes, tiek pamazām dzēsti no youtube…

http://antiglobalisti.org/antiglobalistu-aktivitates-latvija/iesniegums-lr-prezidentam-referendumu-sakara/ ……………………………………………………………………………………………

Latvija ir demokrātiska republika un valsts suverēnā vara pieder tautai. Taču pēc 6 mēnešiem iedzīvotāju tiesības un iespējas ierosināt likumus Saeimā un nobalsošanas tiks nesamērīgi ierobežotas, jo 2015.gada 1. Janvārī stājas spēkā 2012.gada 8.novembrī pieņemtā likuma “Grozījumi likumā “Par tautas nobalsošanu un likumu ierosināšanu”.

Šī likums nosaka, ka likumprojekta vai Satversmes grozījumu projekta iesniegšanai, referendumu iniciatoriem un atbalstītajiem par saviem līdzekļiem ir jāsavāc aptuveni 150 000 notariāli apstiprinātu parakstu. Spēkā esošo likumu varat izlasīt šeit: http://likumi.lv/doc.php?id=252963

150 tūkstoši paraksti ir praktiski neizpildāms nosacījums un tas ir jāatceļ.

Tāpēc jau tagad, kamēr vēl ir iespēja:
Steidzami jāsavāc 30 tūkstošus parakstu, ierosinot tautai nobalsošanu – Atcelt likuma grozījumu: “Saeimas 08.11.2012. likumu – Grozījumi likumā – Par tautas nobalsošanu un likumu ierosināšanu”.

Tādējādi, tiks atjaunota kārtība par 10 000 parakstu nepieciešamību tautas aptaujas ierosināšanai (“Mana balss” un līdzīgas interneta vietnes ir konsultatīvas, šos ierosinājumus Saeima var neskatīt).

Vairāk skatieties http://atvertaparvaldiba.info/index.php/iniciativa

Ar ko sākt?

1.Savu atbalstu par gatavību parakstīties referenduma ierosināšanai, lūdzu sūtiet uz epastu – info@atvertaparvaldiba.info (pietiek ar diviem vārdiem “JĀ – ATBALSTU”). Tas mums ļaus precīzāk noteikt cik jau ir un prognozēt cik vēl meklējami atbalstītāji.

  1. Apmeklējiet mūsu mājas lapu http://atvertaparvaldiba.info . Noskatieties video.Uzklikšķinot zem video uz Lasīt tālāk atvērsies slaidi.

Reģistrējieties pa lietotāju un iegūstiet iespēju komentēt, skatīt projektus.

Dažādu biedrību, ieinteresēto privātpersonu sanāksme plānota š.g. 17.jūnijā. Pieteikties dalībai darba grupā var rakstot uz e-pastu: info@atvertaparvaldiba.info vai zvanot pa tālruni 25135320.

Šo vēstuli drīkstat labprāt izplatīt tālāk Jūsu draugu un domubiedru vidū.

Ar cieņu,

Biedrība “Atvērtās pārvaldības partnerība Latvijā”
http://atvertaparvaldiba.info
E-pasts: info@atvertaparvaldiba.info
Tālruņi: 25135320, 29441011

 

 Leave a Reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

(required)

(required)

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.