Apr 192016
 

Andris Orols (biedrības „Antiglobālisti” valdes priekšsēdētājs)

21.aprīlī Saeimas deputāti plāno balsot par grozījumiem Krimināllikumā (80., 80.1, 81. utt. panti). Vai cienījamie Saeimas deputāti saprot, ka ar pozitīvu balsojumu paši sev uzliks roku dzelžus? Kāpēc? Tāpēc, ka dalība Eiropas Savienībā un NATO paredz mazināt un ierobežot Latvijas Republikas valstisko neatkarību vai suverenitāti pakļaujot to starptautisku (t.i. citu valstu) institūciju lēmumiem.

Šie grozījumi attieksies ne tikai uz Saeimas deputātiem, bet arī Valdību un tiesu sistēmu (starptautisku tiesu lēmumiem ir augstāks juridisks spēks, kas ierobežo valsts neatkarību un suverenitāti arī šajā jomā).

Dalība starptautiskās struktūrās neizbēgami saistīta arī ar ierobežotas pieejamības informācijas apriti (valsts noslēpumiem), tāpēc roku dzelži jau nākamajā dienā pēc grozījumiem likumā pienāksies gan lielam daudzumam Latvijas armijas virsnieku, gan pašiem drošības iestāžu darbiniekiem, kuri virza šos likumprojektus.

Jāsecina, ka iepriekšējā balsojumā 72 deputāti nav izturējuši šo „modrības testu” un pievērsuši vairāk uzmanības subjektīvām anotācijām, nevis pašam likuma teksta formulējumam.

Aicinu Saeimas deputātus balsot pret šiem grozījumiem un atstāt spēkā esošās likuma normas.

Grozījumi Krimināllikumā (dokumenti):

http://titania.saeima.lv/LIVS12/saeimalivs12.nsf/0/30EDC058E283C869C2257F6A003B9620?OpenDocument

Balsojums (dokumenti):  http://titania.saeima.lv/LIVS12/SaeimaLIVS2_DK.nsf/0/7653F275B8B6C0EDC2257F6B004B52F1?OpenDocument

 Leave a Reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

(required)

(required)

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.