Jūn 222014
 

Andris Orols    No šī gada 1.janvāra Latvijā tika ieviests eiro ignorējot iedzīvotāju vairākuma noskaņu un neļaujot tautai paust savu gribu šajā jautājumā. Pēc pus gada – no 2015.gada 1.janvāra spēkā stāsies likums, kurš paredz tautai saviem spēkiem likumu grozījuma iniciatīvām savākt 1/10 notariāli apliecinātus balsstiesīgo parakstus.

154.000 parakstus saviem spēkiem savākt teorētiski ir iespējami, bet praktiski nereāli. Jau pirms 2 gadiem Antiglobālisti (piedaloties vairākām citām sabiedriskām organizācijām) protestēja pie Saeimas pret šī likuma grozījumiem, bet Saeima ignorēja gan protestus, gan iesniegtos iesniegumus. Kāpēc tas tiek darīts? Acīmredzami – valdošās Saeimas partijas vēlas monopolizēt varu un līdz minimumam samazināt iespēju pašai tautai tiešā veidā kaut ko ietekmēt šajā valstī.

Biedrība ”Atvērtās pārvaldības partnerība Latvijā” šī gada 19.jūnijā ir iesniegusi CVK iesniegumu referenduma rosināšanai (visa informācija ir atrodama http://atvertaparvaldiba.info/component/content/article/16-lv/referendums/38-referenduma-likumprojekts-iesniegts-cvk ). Ir izteikta vēlme atcelt 2012.gada likuma grozījumus un atjaunot kādreizējo nepieciešamo 10.000 parakstu slieksni. Jāatzīmē, ka patreiz tautai saviem spēkiem ir jāsavāc 30.000 paraksti, kas jau ir faktiski ”nepaceļams” smagums.

Jāatzīmē, ka sākotnējā 1922.gada likuma redakcija paredzēja tautai saviem spēkiem savākt tikai 1.ooo(!) parakstus. Par tiem nevienam nebija jāmaksā nevienu santīmu un iniciatīvas varēja parakstīt visās valsts institūcijās (pašreiz tās var parakstīt tikai pie notāriem vai bāriņtiesās un tas katram maksā 3 eur).

Antiglobālisti (caur biedrību ”Latvija par latu”) piedāvā nodublēt biedrības ”Atvērtās pārvaldības partnerība Latvijā” iniciatīvu, bet atjaunojot nevis 2012.gada, bet gan 1922.gada likuma redakciju. Augšminētā sabiedriskā organizācija ir ar mieru šādām iniciatīvām (ja vienu no projektiem CVK neļaus īstenot, tad būtu iespēja īstenot otru projektu). ”APPL” piedāvā arī sadarboties citām sabiedriskām organizācijām projekta īstenošanai. Lielu kopsapulci ir plānots sasaukt 3.jūlijā (precīzāka informācija tuvākajā laikā tiks publicēta www.antiglobalisti.lv).

Kāds ir jūsu viedoklis? Kas būtu pareizāk –

1) atjaunot 10.000 parakstu slieksni (par kuru ir jāmaksā), vai

2) atjaunot 1.000 parakstu slieksni (par kuru nav jāmaksā).

Par kuru no variantiem tauta būtu gatava vairāk balsot?

  2 Responses to “Vai notiks pēdējais referendums Latvijā?”

  1. Aicinājums uzrakstīt komentāros – jūs esat par 10.000, vai 1.000 parakstiem? Protams, pastāv iespēja, ka CVK aizliegs abas iniciatīvas. Protams, pastāv iespēja, ka cilvēkiem nospļauties par to visu un neviens nenāks un nepiedalīsies šo 30.000 parakstu savākšanā. Bet lietuvieši taču varēja! Bet lietuvieši savāca nepieciešamos parakstus zemes neizpārdošanai ārzemniekiem! Vai latvieši ir sliktāki?

  2. Neko nepasliktina, paralēla abu iniciatīvu iesniegšana, bet tikai palielina cerības atgriezties pie normālas valsts..
    Jo vairak , būtu iesniedzama arī trešā paralēlā iniciatīva, atjaunot vēlēšanu likumu.
    Poztīvas atbildes gadījumā, būtu iespējams referendumu organizēt kopā ar Saeimas vēlēšanām. Kas dot cerības vismaz aiznākošo Saeimu ievēlēt, kā tautas, nevis sīkas grupas partiju biedru pārstāvjus.
    Negatīvas , iesniegt protestu Eiropas institūcijās un tiesās..http://dra.lv/boYZU
    https://www.youtube.com/watch?v=TUy4WIYYkic

 Leave a Reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

(required)

(required)

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.