Jūl 292014
 

Andris Orols      Āfrikas iedzimtie: ”Pirms 100 gadiem mums bija zeme, bet misionāriem Bībele. Tagad katram no mums ir Bībele, bet misionāriem zeme…” Transnacionālās energokompānijas, dzenoties pēc miljardiem dolāru lielas peļņas, ir ar mieru upurēt dabu, ekoloģiju un pat cilvēkus, kuri dzīvo šīs gāzes ieguves teritorijās visā pasaulē.

Pastāv reāla varbūtība, ka pašreizējie notikumi Austrumukrainā ir saistīti ne tikai ar ģeopolitisku cīkstēšanos starp Krieviju un ASV par kārtējo ietekmes teritoriju, bet arī ar šo biznesa aprindu interesēm, jo šajos pilsoņu kara skartajos apgabalos esot labvēlīgi priekšnosacījumi slānekļa gāzes ieguvei.
No šāda attālināta redzes viedokļa skatoties ukraiņu un krievu savstarpējās agresīvās antipātijas ir līdzīgas kādu mums nepazīstamu nēģeru cilšu savstarpējiem kariem kādā Āfrikas valstī, kuri cīnās par to, kuriem ir tumšāka (vai gaišāka) ādas krāsa, vai pareizāka reliģija. Kamēr apmuļķotie un emocijās iedegušies iedzimtie karo un viens otru iznīcina, tikmēr kādi gūst labu peļņu.

  2 Responses to “Slānekļa gāzes ieguve – negatīvie aspekti”

  1. Sāku Jūsos vilties. Jūs iestājaties par neatkarību , bet tai pašā laikā uzķērāties uz Krievijas āķa, kura mēģina par jebkādu cenu noturēties līderos gāzes tirgū. Viņi izdomās da jebkādu leģendu, lai tikai neviens neiegūst energoresursus.

 Leave a Reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

(required)

(required)

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.