20.4 C
New York
Friday, May 24, 2024

Buy now

Plānots uzspiest obligāto vakcināciju visiem

Valdība grib atņemt tiesības atteikties no potēm.

Pateicoties vairākkārtējiem LPV centieniem Saeimā, ir uzsākts Covid infekcijas izplatības pārvaldības likuma izbeigšanas process. Tas aizliegs darba devējiem un augstskolām atstādināt cilvēkus bez potēšanas sertifikāta un uzlikt sodus par pandēmijas epidemioloģiskās drošības pārkāpumiem.

Tajā pašā laikā Ministru kabinets (MK) steigā vēlas grozīt potēšanas noteikumus, lai samazinātu iedzīvotāju tiesības uz veselību un privātās dzīves neaizskaramību. Pēc Veselības ministrijas iniciatīvas ir plānots svītrot MK noteikumu daļu (Ministru kabineta 2000.gada 26.septembra noteikumi Nr.330 22.punkts), kas paredz iedzīvotājiem tiesības izvēlēties ārstniecības iestādi un ārstu, kurš veiks potēšanu. Vienlaikus 22.punkts paredz tiesības atteikties no potēšanas sev vai saviem bērniem.

Svarīgi piebilst, ka augstāks spēks par Ministru kabineta noteikumiem Nr. 330 ir Pacientu tiesību likumam, kura 6.panta 4.daļa nosaka, ka “pacientam ir tiesības atteikties no ārstniecības pirms tās uzsākšanas, no ārstniecībā izmantojamās metodes, neatsakoties no ārstniecības kopumā, vai atteikties no ārstniecības tās laikā.”

Related Articles

1 COMMENT

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,913FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles